Bijdragen en Medelingen Gelre 2023 (deel 114)

Historisch Jaarboek voor heel Gelderland

Op 22 januari is de 114e jaargang van de Bijdragen en Mededelingen Gelre in Arnhem gepresenteerd. Leden van de Vereniging Gelre krijgen het Jaarboek eind januari thuisgestuurd. Wat kunt u verwachten?

Dit keer staat het jaarboek geheel in het teken van regionale geschiedschrijving. Met onder meer artikelen over Gelderse herdenkingstekens; over Gelderse hertoginnen, een overzicht van Gelderse historische verenigingen, en een publieksproject waarmee honderden ‘nieuwe’ grafheuvels zijn opgespoord. Het jaarboek is geïllustreerd met prachtige kleurenbeelden en bevat ter afsluiting een flink aantal recensies, waaronder een uitgebreid recensie-dossier over het Verhaal van Gelderland, de in 2022 verschenen provinciegeschiedenis.

De inhoudsopgave van het Jaarboek 2023 vindt u hier.