Gelderse geschiedenis actueel

2023 staat in een aantal Gelderse steden in het teken van de Hanze. Op initiatief van het samenwerkingsverband VisitHanzesteden wordt er het ‘Hanzejaar 2023’ georganiseerd vanuit negen Oost-Nederlandse steden: Deventer, Doesburg, Elburg, Harderwijk, Hasselt, Hattem, Kampen, Zutphen en Zwolle. Er worden uiteenlopende activiteiten georganiseerd die in meer of mindere mate aan de Hanze gekoppeld kunnen worden. Dat varieert van speciale projecten van kunstenaars en artiesten, braderieën, workshops oude ambachten en bijeenkomsten voor ondernemers tot extra tentoonstellingen over middeleeuwse onderwerpen en verhalen die verteld worden over de Hanzegeschiedenis van deze steden zelf. Zo organiseert alleen al in Zutphen de Historische Vereniging Zutphen een lezingenreeks, staat het jaarlijkse Middeleeuwensymposium op 29 en 30 juni in het teken van de Hanze, en is vanaf 23 juli in de Burgerzaal de tentoonstelling ‘In de voetsporen van de Hanze’ te zien.