Gelderse geschiedenis actueel

Op vrijdag 30 juni organiseren Erfgoedcentrum & Musea Zutphen samen met de Radboud Universiteit een inspirerend programma over de geschiedenis van de Hanze. Locatie is wederom de Walburgiskerk.

De Hanze spreekt tot de verbeelding door haar combinatie van internationale samenwerking en daadkracht, zeker gezien de actuele uitdagingen op het wereldtoneel. Het leven van de koopman ging echter niet altijd voor de wind en steden raakten regelmatig betrokken bij conflict. Dus hoe werkte de Hanze precies? Jonge onderzoekers en bekende experts uit binnen- en buitenland bieden de nieuwste inzichten in dit netwerk van steden en kooplieden.

Gezien de waardering voor de vorige editie bieden we naast het symposium een extra dag aan: de Collegetour Hanze. Dit programma biedt op 29 juni verdiepende lezingen door onze buitenlandse gasten en excursies o.l.v. het team stadsarcheologie. Het programma van symposium en collegetour treft u aan op: www.middeleeuwen-symposium.nl