Op donderdag 28 mei 2026 is de jaarlijkse Gelre-lezing, voorafgegaan door de algemene ledenvergadering.
Jaarvergadering: 14.30-15.15 uur, inloop vanaf 14.15 uur.
Gelre-lezing: 15.300 uur, inloop vanaf 15.15 uur.
Aanmelden
Aanmelden voor de Gelre-lezing en jaarvergadering kan door een e-mail sturen naar .
Gelre-lezing
Martijn Storms, conservator kaarten en atlassen bij de Universitaire Bibliotheken Leiden, vertelt in de Gelre-lezing over de geschiedenis van de cartografie van Gelderland. De veelzijdigheid van Gelderlands diverse streken en landschappen heeft door de eeuwen heen ook geleid tot een verscheidenheid in de cartografische weerslag daarvan. In de lezing vertelt Martijn Storms over onderzoek naar kaarten van Gelderland, verschillende soorten kaarten, Gelderse kaartenmakers en de belangrijkste collecties op dit gebied. Uiteraard komt hierbij de collectie van het Gelders Archief aan de orde. Daarnaast gaat hij in op de kaarten van Gelderland in de Collectie Bodel Nijenhuis en de Gelderse connecties van deze Leidse verzamelaar.

Speciaal voor deze gelegenheid zullen enkele kaarten uit de collectie van het Gelders Archief tentoongesteld worden.
De lezing vindt plaats op 28 mei in het Gelders Archief, Westervoortsedijk 67-D Arnhem, vanaf 15.30 uur en is gratis toegankelijk voor alle belangstellenden.
Jaarvergadering
Voorafgaand aan de Gelre-lezing is om 14.30 uur de algemene ledenvergadering. De stukken voor de vergadering zijn hieronder te downloaden of in te zien. De agenda volgt zo spoedig mogelijk.
De vergaderstukken: