Veluwe gereformeerd

Kortingsactie De Veluwe Gereformeerd

We kennen de Veluwe tegenwoordig als een van de kerngebieden van de Bible Belt. Dat de reformatie er pas laat voet aan de grond kreeg en volgens bijzondere wegen verliep, is een van de opzienbarende resultaten van het onderzoek waarop Jos de Weerd vorig jaar promoveerde aan de VU te Amsterdam. Aanvankelijk leidde de reformatie elders juist tot een katholiek vernieuwingsproces op de Veluwe, een soort Gelderse Contrareformatie die krachtig gesteund werd door hertog Karel van Egmond. Pas na de Beeldenstorm in 1566 ontbrandde de religieuze strijd ook op de Veluwe in volle hevigheid. De machtsovername in 1577 door de gereformeerde Jan van Nassau, broer van Willem van Oranje, zorgde voor de definitieve kanteling: de Veluwe werd gereformeerd. Het diepgravende en verrassende proefschrift van De Weerd over de religieuze verandering op de Veluwe in de loop van de zestiende eeuw, is onlangs verschenen in een mooi uitgegeven handelseditie bij AUP als deel 65 in de reeks Werken uitgegeven door Gelre. Vorige maand vond de boekpresentatie van het proefschrift van Jos de Weerd plaats in Apeldoorn.

Lezers van de nieuwsbrief kunnen het boek (reguliere verkoopprijs 50 euro) met 10 euro korting bestellen via de link https://www.aup.nl/nl/book/9789463727884/de-veluwe-gereformeerd Als u op de bestelknop drukt (rechts onder) komt u in een bestelformulier. Links staat een veld waar u een actiecode kunt invullen. Die code is VG20. Als u die invult verandert de prijs in 40 euro. Let op: de actiecode is geldig tot 1 augustus 2022!

Veluwe gereformeerd