Presentatie BMG en lezing

Op 17 januari 2023 om 19h30 wordt het  jongste deel van de Bijdragen en Mededelingen Gelre, het historisch jaarboek voor Gelderland, feestelijk gepresenteerd in Erfgoedcentrum Rozet in Arnhem. Ook geeft Kris Brussen een lezing over de laatste dagen van Adolf van Gelre. Het programma is kostenloos bij te wonen, maar u moet zich wel aanmelden op de website van Rozet (via de link hier onder).

De lezing van Kris Brussen is de laatste in een serie van vier die de Vereniging Gelre heeft georganiseerd in samenwerking met Erfgodcentrum Rozet. De lezingen sluiten aan op het thema Wat een ramp! van de Maand van de Geschiedenis 2022. Ook is de bijbehorende tentoonstelling nog te bezoeken in Rozet. Er zijn bijzondere voorwerpen te zien die bewaard zijn gebleven ondanks of door rampen. Zo zijn er kloosterboeken van de beeldenstorm gered en is servies tijdens de Tweede Wereldoorlog als kostbaar bezit verstopt.