Getuigen van de oorlog

WO2GLD: Getuigen van de Oorlog

Het symposium over de (on)zichtbaarheid van de Tweede Wereldoorlog in de Betuwe, dat plaats zou vinden in Tiel, kon afgelopen maand maart helaas niet doorgaan. Het symposium werd georganiseerd door de Vereniging Gelre in samenwerking met Stichting WO2GLD en zou eigenlijk één van de activiteiten zijn in het programma Gelderland Herdenkt – 75 vrijheid.

Getuigen van de oorlog

Twee cafés die in bibliotheken in heel Gelderland georganiseerd zouden worden gingen nog wél door. Aanwezigen deelden herinneringen bij een voorwerp, persoonlijke ervaringen, en verhalen van mensen uit hun directe omgeving. De verhalen die daaruit voortkwamen zijn verzameld op mijnGelderland in de special Getuigen van de oorlog. De special is aangevuld met verhalen die buiten de WO2-cafés zijn verzameld, bijvoorbeeld door de Werkgroep Oral History van Erfgoed Gelderland.